25 lutego 2013

Połączyć taniec ze sportem Wielu z nas chce się nauczyć tańca klasycznego. W końcu pląsanie na dyskotekach nie jest wszystkim, warto poznać również kroki tańca klasycznego. Ale może jednak iść krok dalej i nauczyć się tańca sportowego? Jest to całkiem niezła myśl, dzięki której można nie tylko poznać kroki, ale również połączyć to z elementami akrobatycznymi, dzięki czemu można będzie nie tylko zaszaleć na parkiecie, ale również całkiem nieźle poprawić swoją tężyznę fizyczną. Szkoły tańca sportowego powstają co raz częściej w naszym kraju, spowodowane jest to rosnącą popularnością tej dyscypliny sportowej. Nawet można powiedzieć, że kursy tańca sportowego przebiły popularnością kursy tańca klasycznego. Na pewno w tym pomogła również popularność najnowszej odmiany tego tańca – zumby oraz samby fitness. Może nawet nie będzie się mistrzem w tej dziedzinie, ale warto się poćwiczyć choćby dla własnego zdrowia.

Kategoria: Sport, Zabawa
Tagi: ,

25 lutego 2013

Płynąć w walcu wiedeńskim Kto nie oglądał z zachwytem relacji z balu debiutantów, jaki się, co roku odbywa na początku każdego roku w stolicy Austrii w Wiedniu? Chyba nie ma żadnego liczącego się rodu, który nie chciałby, aby ich potomek wziął udział w tym balu. Ale nie tylko potomkowie wielkich fortun czy też wielkich rodów marzą o tym by się tam znaleźć, również zwykli ludzie, którzy oglądają relacje z tego wydarzenia chcą przebrać się niczym uczestnicy tego balu i ruszyć w tany w rytm pięknego walca wiedeńskiego, który najczęściej przygrywa bawiącym się tam ludźmi. Jednak, co innego jest marzyć, a co innego jest umieć się tak poruszać, że taniec przypomina raczej pływanie po wodzie. Wszystko jest takie delikatne, pary się tak lekko poruszają. Pewnie większość z nas żałuje, że nie potrafi tak pięknie się poruszać w tańcu. Jednak przyjemnie się patrzy na tych młodych ludzi, którzy swój taniec podnoszą do rangi sztuki.

Kategoria: Rodzaje
Tagi: ,

15 lutego 2013

Przetańczyć całą noc Są w roku takie dni, kiedy każdy się szykuje na zabawę taneczną. Jednym z takich dni jest na pewno Sylwester. Każdy się szykuje, każdy szuka jak najlepszej kreacji, czy też przebrania, jednak czy ubiór starczy, aby się świetnie nie tylko samemu zabawić, ale również by równie dobrze w naszym towarzystwie bawił się nasz partner lub partnerka? Przecież wiadomo, że na większości balów sylwestrowych chodzi również o taniec. Szkoda, więc, by wieczór ten był zepsuty poprzez brak umiejętności tańca. Niejeden z tych, którzy się wybierają na zabawę sylwestrową to czują się jak kompletne nogi w tańcu. Może wiec zamiast zastanawiać się jak uniknąć kompromitacji podczas zabawy karnawałowej lub sylwestrowej, czyli uniknąć konieczności tańca – po prostu się jego nauczyć? Warto spróbować, przecież to nie boli.

Kategoria: Zabawa
Tagi: ,

11 lutego 2013

Taniec formą ruchu Taniec jest postrzegany, jako jedna z najstarszych form sztuki. Za pomocą tańca już od początków dziejów ludzie przekazywali sobie pewne opowieści, wyrażali swoje lęki i radości. Taniec niegdyś rozpowszechniony pod koniec poprzedniego stulecia jakby się stracił, jednak jak można zauważyć ponownie taniec pojawił się „na salonach”, czyli stał się modny. Jednak taniec nie jest już tylko formą sztuki, ale również poprzez taniec można się leczyć, taniec jest świetnym sposobem na rekreację ruchową. Można powiedzieć, że taniec staje się formą ćwiczeń fizycznych. Co raz częściej można spotkać kobiety i rzadziej mężczyzn, którzy taniec wykorzystują do zrzucania zbędnych kilogramów? Stosując tą metodę ćwiczeń można schudnąć nawet 4 kilogramy miesięcznie, ćwicząc oczywiście odpowiednio dużo. Jednak oprócz możliwości spalenia kalorii ważniejszą rzeczą jest to, że taniec jest wspaniałą formą rozrywki.

Kategoria: Rodzaje
Tagi: ,

11 lutego 2013

Taniec klasyczny czy sportowy? Taniec jest wspaniałą formą ekspresji, można w nim wyrazić swoje uczucia w rytm muzyki, a przez to dać również widzom piękne widowisko. Taniec jaki znamy to również świetny sposób na rozruszanie swojego ciała, można powiedzieć, że jest formą sportu. Co jednak powstanie kiedy połączy się taniec i jakąś dyscyplinę sportową na przykład akrobatykę? Wówczas będzie się miało do czynienia z tańcem sportowym. Taniec sportowy wymaga większego wysiłku ze strony tańczących, dlatego jego nauka wygląda nieco inaczej niż w przypadku nauki tańca klasycznego. O ile w przypadku tego ostatniego wystarczy chodzić na kurs by jako tako poznać kroki i poczuć rytm, to nauka tańca sportowego, to cykl prawdziwych treningów, które wymagają wielkiego wysiłku, jednak efekty jakie można zobaczyć są warte każdego wysiłku.

Kategoria: Zabawa
Tagi: ,