23 marca 2013

Taniec, jako forma terapii Większość ludzi postrzega taniec bardziej, jako formę rozrywki, gdzie można się świetnie zabawić samemu tańcząc, lub też można pooglądać jak inni wspaniale tańczą na przykład w balecie, czy też w teatrze. Od pewnego jednak czasu taniec jest traktowany również bardziej poważnie, – jako forma terapii. Choreoterapia, – bo tak się nazywa ta forma terapii za pomocą tańca i ruchu, opiera się na założeniu, że poprzez taniec i ruch w człowieku następuje zwiększona dawka integracji duchowej oraz fizycznej. Podstawowe ruchy, jakie wykonuje człowiek podczas tańca powodują, że ruch i rytm stają się droga do pełnej harmonii zarówno ciała jak i umysłu. Dzięki temu człowiek staje się bardziej otwarty nie tylko na siebie samego, ale również na otaczającą go rzeczywistość, a wszystko to w oparciu o teorię, że ciało i umysł są nierozłączną jednością.

Kategoria: Sport, Zabawa
Tagi: ,

20 marca 2013

Taniec sportowy, co to takiego? Co raz częściej słyszy się o kursach tańca sportowego. Zachęca się nowych adeptów tej sztuki obiecując późniejsze sukcesy nie tylko na parkietach disco, ale również na zawodach tańca sportowego, jednak co to jest ten taniec sportowy? Zgodnie z oficjalną defnicją – taniec sportowy jest zespołowym sportem w którym uczestniczą pary lub grupy par tańcząc określone tańce połączone z elementami akrobatycznymi. Obecnie w Polsce znajduje się kilkaset szkół tańca, które również prowadzą kursy tańca sportowego. Szkoły te prowadzą szkolenia na różnych stopniach wtajemniczenia, a ich uczniowie zdobywają wiele nagród na krajowych oraz międzynarodowych zawodach w tańcu sportowym. Nauka tańca sportowego jest dla każdego, nie ma się co przejmować, że nie potrafi się wykonać jakiejś figury akrobatycznej, wszystko jest do nauczenia, trzeba jedynie chęci i trochę samozaparcia.

Kategoria: Sport
Tagi: ,

20 marca 2013

Towarzyski taniec klasyczny czy taniec sportowy? Wiele osób decyduje się poszukać szkoły, która nauczy ich poruszać się na parkiecie. Jest to fajne, że w czasach kiedy większość ludzi się bawi w rytm muzyki dance, jednak są chętni do tego by nauczyć się tańca klasycznego, jak tango, czy walc nie mówiąc już o rock &rollu. Dla większości kurs tańca kończy się na podstawach, jednak są też tacy, którzy idą krok dalej i szukają szkoły tańca sportowego. Taniec sportowy jest dyscypliną sportową, no może nie olimpijską, ale jednak jest sportem, w którym są rozgrywane zawody międzynarodowe, klasy mistrzowskiej. Taniec sportowy jest to połączenie klasyczny kroków tańca z odpowiednią choreografią, tak, że wszystko tworzy wspaniała całość. Jeśli ktoś chce się naprawdę nauczyć tańca, to warto spróbować w szkole tańca sportowego, na pewno nic na tym nie straci, a może poznać takie rzeczy, których na zwyczajnych kursach nie pozna, a które będą mu za pewne przydatne nie raz na niejednym parkiecie.

Kategoria: Rodzaje, Sport
Tagi: ,

16 marca 2013

Wzrasta popularność tańca sportowego Każdy chce być młody, sprawny i piękny. No ale nie ma wyników bez wysiłku, jednak trzeba powiedzieć, ze nie każdemu chce się chodzić na siłownię, przerzucać tony żelastwa, lub biegać bez sensu na bieżni. Sporo osób wolała by się bawić zamiast wysiłku. Ale przecież można połączyć przyjemność ze sportem. Wystarczy się zdecydować na naukę tańca sportowego. Na rynku można spotkać wiele szkól tańca, które również oferują kursy tańca sportowego, czyli połączenia tańca z elementami sportowej akrobatyki, co powoduje, że taniec staje się bardziej wyrazisty, a efekty w postaci lepszego samopoczucia są bardziej widoczne. Warto spróbować nauczyć się takiego tańca nie tylko z powodu zdrowotnych, ale również choćby po to aby pokazać piękno poruszając się na parkiecie. Dlatego tyle osób pragnie posiąść tą umiejętność.

Kategoria: Sport, Wybór
Tagi: ,

9 marca 2013

Dlaczego nauka tańca sportowego? Szkoły tańca towarzyskiego nie są niczym nowym w naszych miastach. Trzeba powiedzieć, że takie szkoły istnieją już od wielu dziesięcioleci, kiedyś prowadzone przez mistrzów tańca klasycznego, którzy często już nie mieli sił na taniec zawodowy, dzisiaj nauczycielami są bardzo często młodzi ludzie, którzy już w tańcu zdobyli wiele na międzynarodowej scenie. Jednak taniec towarzyski to nie wszystko, warto spróbować czegoś na wyższym poziomie, warto spróbować i nauczyć się tańca sportowego. Jednak dlaczego warto? Przecież, dla wielu osób przygoda z tańcem się kończy po kursie podstawowym, kiedy pozna się podstawy poruszania się w rytm muzyki, więc dlaczego warto się uczyć tańca sportowego? Podczas podstawowego kursu tańca poznajesz jedynie kroki, w tańcu sportowym do tego dochodzą również inne elementy, które podnoszą radość z możliwości tańczenia, nie tylko podczas zawodów, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Ponadto zawsze warto podnosić poziom swoich umiejętności.

Kategoria: Nauka
Tagi: ,