24 kwietnia 2013

Taniec potrafi sprawić wiele dobrego Taniec jest nie tylko formą ruchu, jest dla wielu wyrażeniem samego siebie. Jednak taniec może być również formą uprawianego sportu. W Naszym kraju jak grzyby po deszczu powstają szkoły tańca sportowego zwanego zumba, lub też samba fitness. Jest to połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego oraz fitnessu. Dzięki temu można się nauczyć kroków do tych pięknych tańców, ale równocześnie poprawić swoją kondycję fizyczną. Takie kursy powstają wszędzie – w każdym większym i mniejszym mieście można spotkać ogłoszenia o kursach tańca zumba, który zdobywa co raz więcej zwolenników nie tylko w naszym kraju, ale również w 40 innych krajach na całym świecie. Warto spróbować i poćwiczyć pod okiem instruktora kroki tego żywiołowego tańca i przy okazji spalić zbędne kilogramy, które podczas zimy dziwnym trafem utworzyły oponkę na naszym brzuchu.

Kategoria: Nauka, Sport
Tagi: ,

17 kwietnia 2013

Let`s rock! Kiedy się ogląda pokazy tańca, wielu widzów w marzeniach widzi siebie właśnie na parkiecie. Widzi siebie, ale nie tylko kiedy sunie w walcu angielskim, ale również wspaniale tańczący na przykład rock &rolla, a najlepiej stosując wspaniałe elementy akrobatyki, które podkreślają walory tego tańca. Jednak kiedy otworzy się oczy, to wydaje się, że taki taniec z elementami akrobatyki nie jest prosty do nauki i dla zwykłego człowieka, to jest zbyt wielkie wyzwie. A jednak warto spróbować. Szkoły tańca proponują również kursy tańca sportowego, a więc takiego ze wspomnianymi elementami akrobatyki sportowej. Dla większości kursantów taka nauka tańca sportowego to jest jednak kolejny krok w poznawaniu arkanów tańca. Ale nie jest to reguła, nawet niektórzy instruktorzy wolą, żeby takiej nauki podejmowały się przede wszystkim osoby, dla których są to pierwsze kroki w nauce tańca.

Kategoria: Zabawa
Tagi: ,

17 kwietnia 2013

Taniec sportowy  to nauka przez cały czas Kiedy chce się ktoś nauczyć dobrze tańczyć, trzeba się do tego przyłożyć, trzeba chcieć się uczyć kroków tańca, synchronizacji z muzyką oraz z partnerem. Trzeba po prostu zostać dobrym uczniem, który czerpie wszystko co przekazuje mu nauczyciel. Nieważne, czy się uczy tańca towarzyskiego, czy już tańca sportowego, ważne jest by to co przekazuje nauczyciel padało na podatny grunt. Może bardziej jest to widoczne w kiedy się poznaje arkana tańca sportowego. Przecież w każdym sporcie, a więc i w tańcu sportowym, osoba trenera jest bardzo ważna. To właśnie trener spogląda z boku może dostrzec pewne nieprawidłowości, które się mogą wkraść podczas nauki. A taniec sportowy nie wybacza błędów, każdy może je wyłapać, nawet ci stojący z boku, a może przede wszystkim. Dlatego trzeba zawsze pamiętać, że w tańcu sportowym uczyć się trzeba całe życie.

Kategoria: Nauka, Sport
Tagi: ,

16 kwietnia 2013

Bawić się nie tylko na weselu Kiedy jest się zaproszonym na zabawę weselną, czy też inną imprezę z przewidywanymi tańcami, wielu młodych ludzi jest przerażona? Przerażenie bierze się z tego, ze o ile na dyskotekach bawią się całkiem nieźle, to na zabawach, gdzie taniec ten nie przypomina raczej tego dyskotekowego już trochę gorzej wychodzi. Niestety nie każdy chce tańczyć tylko jeden – na jeden, lub na, dwa, bo dziwnie wygląda na przykład walc angielski tańczony w całkiem innym rytmie, czy tango w rytmie na dwa. Dlatego aby się nie ośmieszyć część młodych ludzi decyduje się na kursy tańca. Kiedyś można było znaleźć wiele takich kursów, jednak dzisiaj jest ich, co raz mniej, szczególnie w mniejszych miastach. Można by było pomyśleć, że takie kursy są nie potrzebne, ale z tego, co można zauważyć jest całkiem odwrotnie, więc dlaczego tak się dzieje?

Kategoria: Zabawa
Tagi: ,

12 kwietnia 2013

Taniec w kinie Od pewnego czasu w kinie głównie młodzieżowym zaczyna ponownie rządzić taniec. Nie jest to w sumie nic dziwnego, w końcu jeszcze nie jeden pamięta słynne filmy z Hojny Travoltą takie jak „Gorączka sobotniej nocy”, czy też wcześniejsze produkcje z lat czterdziestych, to można powiedzieć, ze taniec jest wdzięcznym tematem do kręcenia filmów. Jednak w chwili obecnej nadszedł chyba renesans filmów tanecznych. Młodzież chodzi na takie filmy z serii „Step Up”, czy też „W rytmie Hip-Hopu” i próbuje zatańczyć podobnie jak bohaterowie Jest wspaniale popatrzeć na to jak potrafią tańczyć młodzi ludzie. Fabuła jest może nieskomplikowana, jednak to nie fabuła przyciąga chętnych widzów. Większość widzów chodzi na te filmy, po to, aby popatrzeć na ruchy tancerzy, a potem sobie ten taniec poćwiczyć i pochwalić się przed swoimi znajomymi.

Kategoria: Rodzaje
Tagi: ,