3 maja 2013

Wybrać dobrze szkołę tańca sportowego Kiedy ktoś chce się nauczyć tańca towarzyskiego, wystarczy, że poszuka prosty kurs by poznać choć trochę kroki, które będzie mógł wykorzystać na potańcówkach. Jednak jest jeśli ktoś chce poznać wyższy poziom tańca, wówczas warto poszukać szkoły tańca sportowego. Dlaczego właśnie taniec sportowy? No może nie jest to dyscyplina sportowa na miarę akrobatyki sportowej, jednak taniec sportowy może dać ludziom, którzy się go uczą wiele pożytku, nauczyć nie tylko kroków, ale również nauczyć dyscypliny, synchronizacji. Warto więc szukać dobrych szkół tańca sportowego, takich w których instruktorzy będą potrafili przekazać posiadaną wiedzę, ale przede wszystkim zaszczepić miłość do tej dyscypliny sportowej. Jest w Polsce wiele szkół, które się ogłaszają jako szkoły tańca sportowego, jednak prawdziwą sztuką jest wybrać tą najlepszą.

Kategoria: Nauka
Tagi: ,

24 kwietnia 2013

Taniec potrafi sprawić wiele dobrego Taniec jest nie tylko formą ruchu, jest dla wielu wyrażeniem samego siebie. Jednak taniec może być również formą uprawianego sportu. W Naszym kraju jak grzyby po deszczu powstają szkoły tańca sportowego zwanego zumba, lub też samba fitness. Jest to połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego oraz fitnessu. Dzięki temu można się nauczyć kroków do tych pięknych tańców, ale równocześnie poprawić swoją kondycję fizyczną. Takie kursy powstają wszędzie – w każdym większym i mniejszym mieście można spotkać ogłoszenia o kursach tańca zumba, który zdobywa co raz więcej zwolenników nie tylko w naszym kraju, ale również w 40 innych krajach na całym świecie. Warto spróbować i poćwiczyć pod okiem instruktora kroki tego żywiołowego tańca i przy okazji spalić zbędne kilogramy, które podczas zimy dziwnym trafem utworzyły oponkę na naszym brzuchu.

Kategoria: Nauka, Sport
Tagi: ,

17 kwietnia 2013

Taniec sportowy  to nauka przez cały czas Kiedy chce się ktoś nauczyć dobrze tańczyć, trzeba się do tego przyłożyć, trzeba chcieć się uczyć kroków tańca, synchronizacji z muzyką oraz z partnerem. Trzeba po prostu zostać dobrym uczniem, który czerpie wszystko co przekazuje mu nauczyciel. Nieważne, czy się uczy tańca towarzyskiego, czy już tańca sportowego, ważne jest by to co przekazuje nauczyciel padało na podatny grunt. Może bardziej jest to widoczne w kiedy się poznaje arkana tańca sportowego. Przecież w każdym sporcie, a więc i w tańcu sportowym, osoba trenera jest bardzo ważna. To właśnie trener spogląda z boku może dostrzec pewne nieprawidłowości, które się mogą wkraść podczas nauki. A taniec sportowy nie wybacza błędów, każdy może je wyłapać, nawet ci stojący z boku, a może przede wszystkim. Dlatego trzeba zawsze pamiętać, że w tańcu sportowym uczyć się trzeba całe życie.

Kategoria: Nauka, Sport
Tagi: ,

1 kwietnia 2013

Wejść na następny poziom tańca Wiele osób chce się nauczyć tańczyć. Większość chce pozostać na poziomie podstawowym, jednak kiedy już liźnie pierwszych sukcesów, które przyniesie mu taniec, wówczas już chce więcej. Taniec towarzyski może przynieść wiele radości. Są jednak tacy, którzy chcą pójść krok dalej i nauczyć się tańca sportowego. Można się zastanowić jaka jest różnica pomiędzy tańcem towarzyskim, a sportowym? Można powiedzieć, że z jednej strony nie jest wielka, bo taniec sportowy wykorzystuje również tańce towarzyskie, jednak z drugiej strony – jest różnica w umiejętnościach. Jeśli ktoś już pozna taniec towarzyski na poziomie nieco większym niż podstawowym i wie, że ma predyspozycje, wówczas chce zazwyczaj spróbować nauczyć się tańczyć na lepszym poziomie. Nie jest to łatwe, ale warto się przyłożyć do tej nauki i stanąć kiedyś w blasku reflektorów na międzynarodowej arenie.

Kategoria: Nauka, Sport
Tagi: ,

9 marca 2013

Dlaczego nauka tańca sportowego? Szkoły tańca towarzyskiego nie są niczym nowym w naszych miastach. Trzeba powiedzieć, że takie szkoły istnieją już od wielu dziesięcioleci, kiedyś prowadzone przez mistrzów tańca klasycznego, którzy często już nie mieli sił na taniec zawodowy, dzisiaj nauczycielami są bardzo często młodzi ludzie, którzy już w tańcu zdobyli wiele na międzynarodowej scenie. Jednak taniec towarzyski to nie wszystko, warto spróbować czegoś na wyższym poziomie, warto spróbować i nauczyć się tańca sportowego. Jednak dlaczego warto? Przecież, dla wielu osób przygoda z tańcem się kończy po kursie podstawowym, kiedy pozna się podstawy poruszania się w rytm muzyki, więc dlaczego warto się uczyć tańca sportowego? Podczas podstawowego kursu tańca poznajesz jedynie kroki, w tańcu sportowym do tego dochodzą również inne elementy, które podnoszą radość z możliwości tańczenia, nie tylko podczas zawodów, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Ponadto zawsze warto podnosić poziom swoich umiejętności.

Kategoria: Nauka
Tagi: ,