11 maja 2013

Taniec ekspresyjny – forma terapii Według wielu psychiatrów uważa taniec za jedna z najwspanialszych form terapii. Uważa się tak, dlatego, że każdy taniec angażuje nie tylko ciało, ale również umysł. Szczególną formę terapii stanowi taniec ekspresyjny, w którym każdy za pomocą własnych gestów i ruchów wyrażając swoje emocje, uczucia, jakie się żywi nie tylko wobec otoczenia, ale również wobec samego siebie. Specjaliści uważają za najważniejsze potrzeby ludzkie – potrzebę ruchu, potrzebę odprężenia oraz potrzebę ekspresji. Jak łatwo można zauważyć wszystko to można zrealizować w tańcu ekspresyjnym? Trzeba jednak powiedzieć, że oprócz ruchu taniec daje również inne korzyści, taniec to również możliwość słuchania muzyki, oddania się jej rytmowi. Ogromne korzyści mogą również płynąć z przebywania w grupie podczas terapii tańcem ekspresyjnym.

Kategoria: Rodzaje
Tagi: ,

7 maja 2013

Taniec jest pięknem Taniec dla większości ludzi jest czymś wspaniałym, czym można oddać swoje uczucia. Nic dziwnego, że tak wiele osób szuka sposobności, żeby nauczyć się tańca. I tu nie chodzi o taniec disco, który raczej ma charakter tańca swobodnego, gdzie więcej jest improwizacji jak układu wyćwiczonego, ale rzeczywiście tańca towarzyskiego, gdzie ważny jest oprócz poczucia rytmu również pewien układ kroków. W takim tańcu mimo sztywnego układu może się jednak znaleźć sporo improwizacji, elementów, dzięki którym taniec może się stać niepowtarzalnym widowiskiem. Szkoda jednak, że co raz więcej szkół tańca zamyka swoje podwoje. Jednak, jeśli na to spojrzeć dokładniej, to zamykane są szkoły w wielkich miastach, gdzie konkurencja jest spora. Natomiast w niewielkich miastach gdzie zapotrzebowanie byłoby większe, niestety takich szkół tańca po prostu nie ma.

Kategoria: Rodzaje
Tagi: ,

12 kwietnia 2013

Taniec w kinie Od pewnego czasu w kinie głównie młodzieżowym zaczyna ponownie rządzić taniec. Nie jest to w sumie nic dziwnego, w końcu jeszcze nie jeden pamięta słynne filmy z Hojny Travoltą takie jak „Gorączka sobotniej nocy”, czy też wcześniejsze produkcje z lat czterdziestych, to można powiedzieć, ze taniec jest wdzięcznym tematem do kręcenia filmów. Jednak w chwili obecnej nadszedł chyba renesans filmów tanecznych. Młodzież chodzi na takie filmy z serii „Step Up”, czy też „W rytmie Hip-Hopu” i próbuje zatańczyć podobnie jak bohaterowie Jest wspaniale popatrzeć na to jak potrafią tańczyć młodzi ludzie. Fabuła jest może nieskomplikowana, jednak to nie fabuła przyciąga chętnych widzów. Większość widzów chodzi na te filmy, po to, aby popatrzeć na ruchy tancerzy, a potem sobie ten taniec poćwiczyć i pochwalić się przed swoimi znajomymi.

Kategoria: Rodzaje
Tagi: ,

20 marca 2013

Towarzyski taniec klasyczny czy taniec sportowy? Wiele osób decyduje się poszukać szkoły, która nauczy ich poruszać się na parkiecie. Jest to fajne, że w czasach kiedy większość ludzi się bawi w rytm muzyki dance, jednak są chętni do tego by nauczyć się tańca klasycznego, jak tango, czy walc nie mówiąc już o rock &rollu. Dla większości kurs tańca kończy się na podstawach, jednak są też tacy, którzy idą krok dalej i szukają szkoły tańca sportowego. Taniec sportowy jest dyscypliną sportową, no może nie olimpijską, ale jednak jest sportem, w którym są rozgrywane zawody międzynarodowe, klasy mistrzowskiej. Taniec sportowy jest to połączenie klasyczny kroków tańca z odpowiednią choreografią, tak, że wszystko tworzy wspaniała całość. Jeśli ktoś chce się naprawdę nauczyć tańca, to warto spróbować w szkole tańca sportowego, na pewno nic na tym nie straci, a może poznać takie rzeczy, których na zwyczajnych kursach nie pozna, a które będą mu za pewne przydatne nie raz na niejednym parkiecie.

Kategoria: Rodzaje, Sport
Tagi: ,

25 lutego 2013

Płynąć w walcu wiedeńskim Kto nie oglądał z zachwytem relacji z balu debiutantów, jaki się, co roku odbywa na początku każdego roku w stolicy Austrii w Wiedniu? Chyba nie ma żadnego liczącego się rodu, który nie chciałby, aby ich potomek wziął udział w tym balu. Ale nie tylko potomkowie wielkich fortun czy też wielkich rodów marzą o tym by się tam znaleźć, również zwykli ludzie, którzy oglądają relacje z tego wydarzenia chcą przebrać się niczym uczestnicy tego balu i ruszyć w tany w rytm pięknego walca wiedeńskiego, który najczęściej przygrywa bawiącym się tam ludźmi. Jednak, co innego jest marzyć, a co innego jest umieć się tak poruszać, że taniec przypomina raczej pływanie po wodzie. Wszystko jest takie delikatne, pary się tak lekko poruszają. Pewnie większość z nas żałuje, że nie potrafi tak pięknie się poruszać w tańcu. Jednak przyjemnie się patrzy na tych młodych ludzi, którzy swój taniec podnoszą do rangi sztuki.

Kategoria: Rodzaje
Tagi: ,