30 maja 2013

Nauka tańca sportowego nie jest łatwa Wielu by się podobało, jakby potrafił zatańczyć nie tylko na parkiecie dyskoteki, ale również na klasycznym parkiecie. Nie można powiedzieć, że nauczyć się tańczyć jest łatwo, jednak co dopiero kiedy się chce nauczyć tańca sportowego. Dla wyjaśnienia taniec sportowy to połączenie tańca klasycznego, najczęściej tańca latynoskiego, rock &rolla, ale również tańce standardowe. Połączenie elementów tańca z elementami akrobatyki, daje wspaniały efekt. Ale niewiele osób wie, że takiego tańca sportowego można się równie prosto nauczyć jak tańca klasycznego. No może nie tak do końca, bo do kroków tanecznych dochodzą jeszcze dodatkowe elementy akrobacji, co dla niektórych może być problemem. Jednak warto spróbować. Nie trzeba się martwić, że się nie ma pary, tańca sportowego można się również nauczyć bez partnera.

Kategoria: Sport
Tagi: ,

19 maja 2013

Zatańczmy Proszę się przyznać ile razy próbowaliście schudnąć i na próbach tylko się skończyło? Chyba sporo, wiadomo ćwiczenia fizyczne na siłowni nie są zbyt efektowne, ileż razy można przerzucać kilogramy żelastwa, czy też pedałować na rowerkach stacjonarnych? Ileż można sobie odmawiać jedzenia, aby tylko nie dostarczać organizmowi zbędnych kalorii? Można jednak chudnąć z przyjemnością. Może ktoś pomyśli, że to nie jest możliwe, ale przecież jest taniec i to właśnie on może pomóc zrzucić te fałdki tłuszczu, które złośliwie się zebrały na talii. Zmożna korzystać z różnych form tańca, nie tylko z szybkich tańców o źródłach egzotycznych, ale również tych, które są znane również z parkietów. Trzeba pamiętać, że taniec to nie tylko przyjemność i możliwość spalania kalorii, ale również taniec jest to pierwotna forma odprężania się, a fachowcy z zakresu psychiatrii twierdzą, że taniec to świetna forma terapii. Więc tańczmy.

Kategoria: Sport
Tagi: ,

13 maja 2013

Schudnąć poprzez taniec Ile osób pragnie jeszcze przed wakacjami pozbyć się kilku lub też kilkunastu kilogramów swojego ciała? Chyba takich osób jest, co raz więcej. Wielu się katuje nieskutecznymi dietami, które powodują chwilowy spadek wagi, jednak najczęściej po nim jest efekt jo-jo. Inni intensywnie ćwiczą na siłowniach, ale są też tacy, którzy chudną za pomocą tańca. I co najciekawsze jest to chudnięcie całkiem skuteczne. Można się dziwić, ale przecież taniec to przede wszystkim ruch i to czasem całkiem intensywny, co powoduje spalanie niechcianych kalorii. Organizuje się przeróżne kursy nie tylko tańca klasycznego, ale również tańca egzotycznego, który jest bardziej dynamiczny, co zmusza organizm do większego wysiłku. Nie warto, więc na nic czekać, tylko zapisać się na treningi Rumby, czy też najzwyklejszego tańca klasycznego i tylko się przyłożyć do ćwiczeń, a efekt będzie na pewno już niedługo widoczny.

Kategoria: Sport
Tagi: ,

10 maja 2013

Połączyć taniec i sport Przetańczyć całą noc, to nie tylko marzenie naszych dziadków, ale również niejeden młody człowiek obecnie chciałby poznać tajnik tańca, by zachwycić swoich znajomych oraz przyjaciół. Ale w dobie, kiedy młodzi ludzie bardziej chcą wrażeń ekstremalnych, wielu decyduje się na taniec sportowy – czyli połączenie tańca klasycznego z elementami sportowymi. Obecnie na rynku jest wiele szkół tańca, które proponują naukę tańca klasycznego, jednak tych, którzy chcą uczyć tańca sportowego nie jest zbyt wiele. Wiąże się to z tym, że nauka takiego tańca sportowego nie jest łatwa, konieczne jest zatrudnienie odpowiedniego nauczyciela, który zadba nie tylko o odpowiedni poziom nauki, ale również o bezpieczeństwo uczniów. W końcu zatańczyć na przykład rock&roll z elementami akrobatycznymi to nie jest łatwo dla osób bardzo wysportowanych, a co dopiero dla amatorów.

Kategoria: Sport, Wybór
Tagi: ,

24 kwietnia 2013

Taniec potrafi sprawić wiele dobrego Taniec jest nie tylko formą ruchu, jest dla wielu wyrażeniem samego siebie. Jednak taniec może być również formą uprawianego sportu. W Naszym kraju jak grzyby po deszczu powstają szkoły tańca sportowego zwanego zumba, lub też samba fitness. Jest to połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego oraz fitnessu. Dzięki temu można się nauczyć kroków do tych pięknych tańców, ale równocześnie poprawić swoją kondycję fizyczną. Takie kursy powstają wszędzie – w każdym większym i mniejszym mieście można spotkać ogłoszenia o kursach tańca zumba, który zdobywa co raz więcej zwolenników nie tylko w naszym kraju, ale również w 40 innych krajach na całym świecie. Warto spróbować i poćwiczyć pod okiem instruktora kroki tego żywiołowego tańca i przy okazji spalić zbędne kilogramy, które podczas zimy dziwnym trafem utworzyły oponkę na naszym brzuchu.

Kategoria: Nauka, Sport
Tagi: ,