1 czerwca 2013

Taniec na dyskotece jest zupełnie inny Jest wiele dyskotek, na których chętnie się bawią młodzi ludzie. Takich lokali jest w każdym większym mieście, co najmniej kilka. Bawiącym się tam ludziom wydaje się często, że są mistrzami tańca, jeśli jednak mają stanąć na parkiecie i zatańczyć taniec klasyczny, to już jest często całkiem inaczej. Wówczas wielu „mistrzów” tańca dyskotekowego okazuje się zupełnymi laikami. Okazuje się, że taniec klasyczny to zupełnie inna bajka niż taniec klasyczny. Jedna jest rzecz wspólna przy obu rodzajach tańca – konieczne jest poczucie rytmu, ale rytm jest to nie wszystko. Konieczne są jeszcze kroki, które w tańcu klasycznym są bardzo ważne. Jeśli chodzi o taniec dyskotekowy, to jest to głównie taniec oparty na improwizacji. Więc jeśli przychodzi człowiekowi, który bryluje na parkietach dyskotekowych zatańczyć walca, czy też tango argentyńskie, to wówczas już może się okazać, że jest już gorzej.

Kategoria: Wybór, Zabawa
Tagi: ,

10 maja 2013

Połączyć taniec i sport Przetańczyć całą noc, to nie tylko marzenie naszych dziadków, ale również niejeden młody człowiek obecnie chciałby poznać tajnik tańca, by zachwycić swoich znajomych oraz przyjaciół. Ale w dobie, kiedy młodzi ludzie bardziej chcą wrażeń ekstremalnych, wielu decyduje się na taniec sportowy – czyli połączenie tańca klasycznego z elementami sportowymi. Obecnie na rynku jest wiele szkół tańca, które proponują naukę tańca klasycznego, jednak tych, którzy chcą uczyć tańca sportowego nie jest zbyt wiele. Wiąże się to z tym, że nauka takiego tańca sportowego nie jest łatwa, konieczne jest zatrudnienie odpowiedniego nauczyciela, który zadba nie tylko o odpowiedni poziom nauki, ale również o bezpieczeństwo uczniów. W końcu zatańczyć na przykład rock&roll z elementami akrobatycznymi to nie jest łatwo dla osób bardzo wysportowanych, a co dopiero dla amatorów.

Kategoria: Sport, Wybór
Tagi: ,

16 marca 2013

Wzrasta popularność tańca sportowego Każdy chce być młody, sprawny i piękny. No ale nie ma wyników bez wysiłku, jednak trzeba powiedzieć, ze nie każdemu chce się chodzić na siłownię, przerzucać tony żelastwa, lub biegać bez sensu na bieżni. Sporo osób wolała by się bawić zamiast wysiłku. Ale przecież można połączyć przyjemność ze sportem. Wystarczy się zdecydować na naukę tańca sportowego. Na rynku można spotkać wiele szkól tańca, które również oferują kursy tańca sportowego, czyli połączenia tańca z elementami sportowej akrobatyki, co powoduje, że taniec staje się bardziej wyrazisty, a efekty w postaci lepszego samopoczucia są bardziej widoczne. Warto spróbować nauczyć się takiego tańca nie tylko z powodu zdrowotnych, ale również choćby po to aby pokazać piękno poruszając się na parkiecie. Dlatego tyle osób pragnie posiąść tą umiejętność.

Kategoria: Sport, Wybór
Tagi: ,