1 czerwca 2013

Taniec na dyskotece jest zupełnie inny Jest wiele dyskotek, na których chętnie się bawią młodzi ludzie. Takich lokali jest w każdym większym mieście, co najmniej kilka. Bawiącym się tam ludziom wydaje się często, że są mistrzami tańca, jeśli jednak mają stanąć na parkiecie i zatańczyć taniec klasyczny, to już jest często całkiem inaczej. Wówczas wielu „mistrzów” tańca dyskotekowego okazuje się zupełnymi laikami. Okazuje się, że taniec klasyczny to zupełnie inna bajka niż taniec klasyczny. Jedna jest rzecz wspólna przy obu rodzajach tańca – konieczne jest poczucie rytmu, ale rytm jest to nie wszystko. Konieczne są jeszcze kroki, które w tańcu klasycznym są bardzo ważne. Jeśli chodzi o taniec dyskotekowy, to jest to głównie taniec oparty na improwizacji. Więc jeśli przychodzi człowiekowi, który bryluje na parkietach dyskotekowych zatańczyć walca, czy też tango argentyńskie, to wówczas już może się okazać, że jest już gorzej.

Kategoria: Wybór, Zabawa
Tagi: ,

23 maja 2013

Zatańcz ze mną Niedawno na ekranach telewizyjnych ponownie można było zobaczyć wspaniały film z Jennifer Lopez oraz Richardem Gere „Zatańcz ze mną”. Jest to bardzo fajny film z prostą fabułą, w której jest pokazana jak przez taniec można zrealizować swoje marzenia. Można powiedzieć, ze to są mrzonki, ale rzeczywiście tak może być. Taniec pozwala na zmianę swojego życia. Wiele osób, które zaczynają chodzić na kursy i do szkół tańca są na początku bardzo skryte i niechętnie podchodzą do pomysłu, żeby tańczyć z kimś obcym na parkiecie. Z czasem bardzo często się okazuje, że to właśnie taniec spowodował, ze osoby zamknięte w sobie, przerażone na widok obcych ludzi się otwierają na świat i poprzez taniec zostają zaakceptowane przez innych ludzi. Jak widać taniec jest nie tylko pięknem samym w sobie, ale również może być pomocny w wyjściu do ludzi.

Kategoria: Zabawa
Tagi: ,

4 maja 2013

Tańczyć jak gwiazdy Wielu z naszych rodaków oglądało program emitowany przez jedną ze stacji telewizyjnych, w której gwiazdy filmu, sportu oraz telewizji rywalizowało ze sobą w tańcu. Jednak nie mieli oni za partnerów podobnych im gwiazd, ale ich partnerami byli profesjonaliści – mistrzowie tańca towarzyskiego. Właśnie oni uczyli wspomniane gwiazdy tańca, układali im układy taneczne. Na przygotowania mieli prawie tydzień Zarówno dla gwiazd jak i dla ich partnerów lub partnerek był to bardzo długi tydzień. Szczególnie pod koniec programu, kiedy pary musiały zaprezentować po dwa układy tańca, a nie zawsze gwiazdy, które brały udział w programie były najlepsze w tej sztuce. Jednak wielu uczestnikom udało się pokonać niemoc, jeśli chodzi o umiejętności tańca. Pary, były oceniane przez surowych jurorów, ale głos ostateczny mieli widzowie, którzy swoje zdanie wyrażali za pomocą wiadomości sms.

Kategoria: Zabawa
Tagi: ,

17 kwietnia 2013

Let`s rock! Kiedy się ogląda pokazy tańca, wielu widzów w marzeniach widzi siebie właśnie na parkiecie. Widzi siebie, ale nie tylko kiedy sunie w walcu angielskim, ale również wspaniale tańczący na przykład rock &rolla, a najlepiej stosując wspaniałe elementy akrobatyki, które podkreślają walory tego tańca. Jednak kiedy otworzy się oczy, to wydaje się, że taki taniec z elementami akrobatyki nie jest prosty do nauki i dla zwykłego człowieka, to jest zbyt wielkie wyzwie. A jednak warto spróbować. Szkoły tańca proponują również kursy tańca sportowego, a więc takiego ze wspomnianymi elementami akrobatyki sportowej. Dla większości kursantów taka nauka tańca sportowego to jest jednak kolejny krok w poznawaniu arkanów tańca. Ale nie jest to reguła, nawet niektórzy instruktorzy wolą, żeby takiej nauki podejmowały się przede wszystkim osoby, dla których są to pierwsze kroki w nauce tańca.

Kategoria: Zabawa
Tagi: ,

16 kwietnia 2013

Bawić się nie tylko na weselu Kiedy jest się zaproszonym na zabawę weselną, czy też inną imprezę z przewidywanymi tańcami, wielu młodych ludzi jest przerażona? Przerażenie bierze się z tego, ze o ile na dyskotekach bawią się całkiem nieźle, to na zabawach, gdzie taniec ten nie przypomina raczej tego dyskotekowego już trochę gorzej wychodzi. Niestety nie każdy chce tańczyć tylko jeden – na jeden, lub na, dwa, bo dziwnie wygląda na przykład walc angielski tańczony w całkiem innym rytmie, czy tango w rytmie na dwa. Dlatego aby się nie ośmieszyć część młodych ludzi decyduje się na kursy tańca. Kiedyś można było znaleźć wiele takich kursów, jednak dzisiaj jest ich, co raz mniej, szczególnie w mniejszych miastach. Można by było pomyśleć, że takie kursy są nie potrzebne, ale z tego, co można zauważyć jest całkiem odwrotnie, więc dlaczego tak się dzieje?

Kategoria: Zabawa
Tagi: ,